Την Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου, στις 3 το μεσημέρι θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί αγώνες Κυπέλλου της ΕΠΣ Ημαθίας μεταξύ του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας και του Αχιλλέα Νάουσας ενώ το άλλο ζευγάρι είναι Καψόχωρα- Ζερβοχώρι. Σημασία πάντως έχει ότι στους ημιτελικούς που γίνονται σήμερα παίζουν δύο ομάδες από τον Δήμο Αλεξάνδρειας και δεν αποκλείεται στον τελικό να δούμε το ζευγάρι ΠΑΟΚ- Καψόχωρας. Πάντως φαβορί για την κατάκτηση του Κυπέλλου είναι η ομάδα του ΠΑΟΚ που προπορεύεται και στην βαθμολογία του πρωταθλήματος με μεγάλη διαφορά αφού διαθέτει και την καλύτερη ομάδα στο πρωτάθλημα.
Αυτοί είναι οι σημαιοφόροι της Ελλάδας στην Τελετή...
H Ολομέλεια της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής...