Την λύση της συνεργασίας με έναν ακόμη παίκτη τον Κωνσταντίνο Τσιάρα, ανακοίνωσε η ομάδα βόλεϊ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Βέροιας.
Αναλυτικά:
"Η διοικούσα επιτροπή του Α.Π.Σ Φίλιππος Βέροιας Volleyball ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της, με τον αθλητή της ομάδας μας, Κωνσταντίνο Τσιάρα.
Η οικογένεια του Α.Π.Σ Φίλιππου Βέροιας ευχαριστεί τον Έλληνα διαγώνιο για την προσφορά του στην ομάδα και του εύχεται καλή συνέχεια στην καριέρα του".