Την Παρασκευή το πρωί ξεκίνησαν οι πρώτοι έλεγχοι από κλιμάκιο του τμήματος Εμπορίου της Αντιπεριφέρειας Ημαθίας με την συνοδεία αστυνομικών σε καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος για την τήρηση των μέτρων ασφαλείας κατά του κορωνοϊού. Η προϊσταμένη της υπηρεσίας κα Αποστολοπούλου μας ανέφερε ότι προχώρησαν σε ελέγχους σε σουπερμαρκετ και δεν διαπίστωσαν καμία παράβαση, αφού τηρούνταν οι αποστάσεις, τα προβλεπόμενα άτομα στα αναλογούντα τετραγωνικά και όλα τα μέτρα για την συγκεκριμένη κατηγορία επιχειρήσεων.
Οι χαμηλότερες σε βάση σχολές και η σχολή χωρίς...
Η θέσπιση της Ελάχιστης Βάσης Εισαγωγής έχει...