Την παραγωγή βιοκαυσίμων από τα τηγανέλαια και τα απόβλητα λιπαντικά έλαια σχεδιάζει ο δήμος Βέροιας. Μέρος των παραγόμενων βιοκαυσίμων θα καλύπτει τις ανάγκες θέρμανσης σχολικών μονάδων και δημοτικών κτιρίων. Για τον σκοπό αυτό, όπως μας δήλωσε ο αντιδήμαρχος Βασίλης Παπαδόπουλος (στη φωτογραφία με τη δήμαρχο Χαρούλα Ουσουλτζόγλου), θα εγκριθεί τις επόμενες μέρες προγραμματική σύμβαση του δήμου με το ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας.
Την Παρασκευή 26/7 ειδική συνεδρίαση στη Νάουσα
Δημόσια ειδική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου...