Στήθηκαν εδώ και δύο ημέρες τα καθιερωμένα μικροκαταστήματα μπροστά στον Άγιο Αντώνιο, για την πανήγυρη του Πολιούχου της Βέροιας. Πουλώντας λουκουμάδες, άλλα εδέσματα και κυρίως τα παραδοσιακά είδη και παιχνίδια, οι μικροέμποροι διαλαλούν την πραμάτειά τους μέσα στην όμορφη αυτή εορταστική ατμόσφαιρα και είναι κυριολεκτικά η χαρά των μικρών παιδιών. Το θρησκευτικό καθήκον μαζί με μια γεύση παραδοσιακού πανηγυριού, είναι ό,τι το καλύτερο για τους προσκυνητές του Αγίου της Βέροιας.
Ένα ψηφιακό μπλακ άουτ από την Microsoft κλόνισε τον...
Παγκόσμιο «χάος» χθες σε αεροδρόμια, τράπεζες και...