Κοσμοσυρροή πολιτικών και όχι μόνο αναμένεται σήμερα στην κοπή της βασιλόπιτας της Ευξείνου Λέσχης Νάουσας, η οποία θα γίνει στο εντευκτήριο, στον πρώτο όροφο του κτιρίου της Λέσχης. Η βασιλόπιτα μάλιστα, την οποία επιμελήθηκε ο φούρνος Θανασούλη, έχει ως κεντρικό της θέμα την βιβλιοθήκη της Αργυρούπολης, τα βιβλία της οποίας φυλάσσονται στην ΕΛΠΝ και ο Φώτης Φανιάδης και το διοικητικό του συμβούλιο πασχίζουν με κάθε τρόπο ώστε να συντηρηθούν και να διασωθούν ως κειμήλιο παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς. Ελπίζουμε ότι σύντομα θα τα καταφέρουν, γιατί οι Πόντιοι είναι μαχητές και το έχουν αποδείξει!
Πολυαρχιερατικός Εσπερινός του Αγίου Παντελεήμονος...
Το εσπέρας της Παρασκευής, 26ης Ιουλίου, στο καθολικό...