Έγινε το Σαββατοκυριακο στην Νάξο ο διεθνής αγώνας σύνθετων αγωνισμάτων. Στους αγώνες συμμετείχε και η νεαρή βεροιωτισσα πρωταθλήτρια του ΟΚΑ Δ. ΒΙΚΕΛΑΣ Ολυμπία Τζιμογιαννη που κατάφερε να πραγματοποιήσει μια εξαιρετική εμφάνιση στο επταθλο γυναικών και να τερματίσει στην 9η θέση με 4.450 βαθμούς.
ΣΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ Κ-18 Ο ΝΙΚΟΣ ΜΑΡΤΟΣ
Στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου της κατηγορίας Κ-18...