Την Πέμπτη 5 Ιουλίου γιορτή του Αγίου Αθανασίου του Αθωνίτου ο Μορφωτικός Σύλλογος Μικρής Σάντας βράβευσε με τιμητική πλακέτα την συγγραφέα Όλγα Κουτμηρίδου -Μεταξά για την συγγραφή παιδικών παραμυθιών που αφορούν τη Μικρή Σάντα και για την προσφορά της στον πολιτισμό του τόπου μας. Την απονομή έκανε ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Βεροίας Ναούσης Κ.Κ Παντελεήμων!
Ο «Ποπολάρος» του Γρηγόρη Ξενόπουλου την Πέμπτη 18...
Η θεατρική παράσταση «O Ποπολάρος» του Γρηγόρη ...