Η φωτογραφία είναι από την είσοδο του 12ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας, εδώ και 3-4 ημέρες. Μας την έστειλε αναγνώστης του «Λαού», αντί άλλου σχολίου… Ο κάδος της ανακύκλωσης γεμάτος και μάλιστα όχι μόνο με απορρίμματα που είναι ανακυκλώσιμα… Απ’ τη μία η ευθύνη του πολίτη και από την άλλη το ερώτημα για την συχνότητα των δρομολογίων, σε σχέση με το άδειασμα των μπλε κάδων…
Οι χαμηλότερες σε βάση σχολές και η σχολή χωρίς...
Η θέσπιση της Ελάχιστης Βάσης Εισαγωγής έχει...