Το πρώτο Τουρνουά Ακαδημιών Ποδοσφαίρου διοργανώνει η Ακαδημία Πατρίδας Ευστάθιος Χωραφάς με τη συμμετοχή ομάδων από τον Ν. Ημαθίας και τους γύρω Νομούς. Μέχρι στιγμής δήλωσαν συμμετοχή οι παρακάτω Ακαδημίες: Αστέρας Αλεξάνδρειας - Αγροτικός Αστέρας Βαρβαρες-Κοπανος-Αγ. Μαρίνα - ajax - Πόντιοι Γαϊτανος - Ακαδημία Βέροιας - Κιλκισιακός - Αγελοχώρι - ΠΑΟΚ Κουλούρας - Μακροχώρι - Γαλατάδες - Αριδαία - Πλαταμώνας.
Παρέμεινε στη Βέροια και ο Στέφανος Ντόγος
Ένας ακόμη παίκτης που αρχικά δεν είχε συμφωνήσει να...