Ο Λαογραφικός Σύλλογος Ντόπιων Μακροχωρίου και Περιχώρων και η Οργανωτική Επιτροπή του 3ου Αγώνα 21 Μαθητών, ευχαριστεί όλους όσους συμμετείχαν στις διήμερες εκδηλώσεις, 14-15 Απριλίου 2018, στη θύμηση των αδικοχαμένων 21 παιδιών μας, αρχίζοντας από τους Γονείς των παιδιών, τους αθλητές, τους εθελοντές, τους Εισηγητές στην ημερίδα για την Οδική Ασφάλεια, τον Πρόεδρο της Επιτροπής Οδικής Ασφάλειας της Βουλής των Ελλήνων, την ΚΑΠΑ Δήμου Βέροιας, την Τροχαία Βέροιας, τον Σύλλογο Δρομέων Βέροιας, το Τμήμα Στίβου του Φιλίππου Βέροιας, το Ι.Ο.ΑΣ. «Πάνος Μυλωνάς», την Ομάδα Κλασικού Αυτοκινήτου Βέροιας «Τα παιδιά της Άνοιξης», την Ομάδα Δοτών Μυελού των Οστών «ΟΡΑΜΑ ΕΛΠΙΔΑΣ», τον Σύλλογο Ξεχασμένης«ΣΕΦΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ», τον Σύλλογο Νέων ΝΕΟΚΑΣΤΡΟΥ, τον Σύλλογο ΤΡΙΛΟΦΟΥ «Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ», τον Σύλλογο ΝΤΟΠΙΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ «ΤΟ ΡΟΥΜΛΟΥΚΙ», τον τοπικό έντυπο και ηλεκτρονικό ΤΥΠΟ και τέλος, ιδιαίτερα όλους τους χορηγούς, οι οποίοι ανταποκρίθηκαν άμεσα στην πρόσκληση γι’ αυτόν τον τόσο σημαντικό αγώνα, που αφορά την ευρύτερη περιοχή του Δήμου Βέροιας και όχι μόνο!
"Κλείνοντας, το «ευχαριστώ» είναι μια πολύ μικρή λέξη, για να χωρέσει την αγάπη, την ευαισθησία και τη συγκίνηση όλου του κόσμου που ήταν δίπλα μας και τους προσκαλούμε για τον 4ο Αγώνα Δρόμου 21 Μαθητών τον Απρίλιο του 2019" καταλήγει η ανακοίνωση.