Με ακμαίο ηθικό, παρά τον βροχερό καιρό, έγινε η παρέλαση των αρμάτων και το κάψιμο του καρνάβαλου στη Μελίκη Ημαθίας , σηματοδοτώντας τη λήξη της Αποκριάς και την αρχή της Σαρακοστής. Οι καρναβαλιστές, τα χορευτικά συγκροτήματα και ο κόσμος διασκέδασαν με σατυρική διάθεση και έδωσαν ραντεβού για την επόμενη χρονιά σε ένα από τα πιο παραδοσιακά και επιτυχημένα Καρναβάλια της περιοχής μας.
ΕΥΞΕΙΝΟΣ ΛΕΣΧΗ ΠΟΝΤΙΩΝ ΝΑΟΥΣΑΣ: «Μαζί, με τα τραγούδια ...
Η Εύξεινος Λέσχη Ποντίων Νάουσας – Εθνική Βιβλιοθήκη...