Τη δεύτερη Κυριακή της Αποκριάς στη 1:30μμ η Εύξεινος Λέσχη Ποντίων Νάουσας διοργανώνει ποντιακό γλέντι στην αυλή του 7ου Δημοτικού Σχολείου. Πολύ κέφι, τραγούδι και χορός με τους Αλέξη Παρχαρίδη (τραγούδι), Γιάννη Χωραφαΐδη (λύρα), Λευτέρη Παπαδόπουλο (τραγούδι), Δημήτρη Φουντουκίδη (πλήκτρα) και Κυριάκο Ξυνόπουλο (νταούλι).
ΕΥΞΕΙΝΟΣ ΛΕΣΧΗ ΠΟΝΤΙΩΝ ΝΑΟΥΣΑΣ: «Μαζί, με τα τραγούδια ...
Η Εύξεινος Λέσχη Ποντίων Νάουσας – Εθνική Βιβλιοθήκη...