Το δρώμενο της Μπούλας προσέλκυσε την Κυριακή το ενδιαφέρον εκατοντάδων επισκεπτών στη Νάουσα, παρά τον άστατο καιρό που επικρατούσε από το Σάββατο. Εμφανίστηκαν τέσσερα μπουλούκια (δύο του Ομίλου "Γενίτσαροι και Μπούλες", ο "Νταβέλης" και η "Λεβεντιά"), πήραν την καθιερωμένη άδεια από τον δήμαρχο και χόρεψαν όπως πάντα λεβέντικα στα σοκάκια της Νάουσας.
ΕΥΞΕΙΝΟΣ ΛΕΣΧΗ ΠΟΝΤΙΩΝ ΝΑΟΥΣΑΣ: «Μαζί, με τα τραγούδια ...
Η Εύξεινος Λέσχη Ποντίων Νάουσας – Εθνική Βιβλιοθήκη...