Με τη συμβολή του διοργανωτή συλλόγου ΕΟΣ Νάουσας καθώς και την αμέριστη βοήθεια του χιονοδρομικού κέντρου 3-5 Πηγάδια πραγματοποιήθηκε το Βαλκανικό Fis καθώς και το Κύπελλο Ελλάδος σε όλες τις κατηγορίες του αθλήματος.
Μεγάλη πρωταγωνίστρια αναδείχθηκε η πρωταθλήτρια Μαρία Ντάνου καθώς στο Βαλκανικό κύπελλο κέρδισε ένα χρυσό μετάλλιο και ένα αργυρό, αλλά και δύο χρυσά στο ελληνικό πρωτάθλημα βελτιώνοντας ακόμη περισσότερο τη βαθμολογία της στη διεθνή κατάταξη της Fis.
Οι Νεάνιδες Γωγώ Νιμπίτη και Φαίη Γιαννακοβίτη στο Βαλκανικό κύπελλο μοιράστηκαν την Πέμπτη και έκτη θέση αντίστοιχα κερδίζοντας τις εντυπώσεις αφού κατέβηκαν εξαιρετικά στη διεθνή καταταξη της fis κάνοντας ατομικά ρεκόρ.
Στο ελληνικό πρωτάθλημα η Φαίη Γιαννακοβίτη κέρδισε το αργυρό και χάλκινο μετάλλιο και η Γωγώ Νιμπίτη το χάλκινο και αργυρό μετάλλιο.
Στην κατηγορία παίδων και κορασίδων μεγάλοι πρωταγωνιστές αναδείχθηκαν και τις δύο μέρες οι Στελλίνα Γιαννακοβίτη και Γιώργος Αναστασιάδης κερδίζοντας άνετα και τις δύο μέρες από δύο χρυσά μετάλλια ο καθένας.
Στην κατηγορία των Παγκορασιδων η Μάρα Τσιάρκα κέρδισε το χρυσό μετάλλιο και η Κατερίνα Βάικου το χάλκινο.
Στην ίδια κατηγορία η Λυδία Τσάτσου τερμάτισε στην τέταρτη θέση και η Όλγα Μπιτέρνα στην έκτη θέση.
Το αγωνιστικό διήμερο έκλεισε με τον αγώνα επίδειξης της προαγωνιστικης κερδίζοντας τις εντυπώσεις αφού και στη συγκεκριμένη κατηγορία ο ΕΟΣ Νάουσας υπερίσχυσε βάζοντας τα θεμέλια για τις μελλοντικές αγωνιστικές κατηγορίες.