Η Ιερά Μητρόπολις Βεροίας Ναούσης και Καμπανίας ενόψει της πιθανολογούμενης καπηλεύσεως του ονόματος της Μακεδονίας θα πραγματοποιήσει την Κυριακή 28 Ιανουαρίου στις 6:00μ.μ. στον Χώρο Τεχνών Βεροίας εκδήλωση με θέμα «Μάνα Μακεδονία μου». Η εκδήλωση θα περιλαμβάνει ομιλία ιστορικού περιεχομένου και μουσικό πρόγραμμα. Από την Μητρόπολη καλούνται όλοι οι πολίτες να συμμετέχον όλοι και να διακηρύξουν την ελληνικότητα της Μακεδονίας μας. Είσοδος Ελεύθερη.
ΕΥΞΕΙΝΟΣ ΛΕΣΧΗ ΠΟΝΤΙΩΝ ΝΑΟΥΣΑΣ: «Μαζί, με τα τραγούδια ...
Η Εύξεινος Λέσχη Ποντίων Νάουσας – Εθνική Βιβλιοθήκη...