Την βασιλόπιτά τους έκοψαν και φέτος με την ευλογία του Μητροπολίτη οι Μικρασιάτες της Ημαθίας. Η εκδήλωση έγινε στην Αντωνιάδειο Στέγη στη Βέροια, το πρωί της Κυριακής 14 Ιανουαρίου, ενώ προηγήθηκε θεία λειτουργία στο παρεκκλήσι του Αγ. Βασιλείου, λίγο πιο κάτω από τη Στέγη. Ακολούθησε ο παραδοσιακός χορός και η κοπή της πίτας με τη συμμετοχή χορευτικών τμημάτων του Συλλόγου και της χορωδίας.
Πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση του Ομίλου Προστασίας...
Πλήθος κόσμου παρευρέθηκε στην εκδήλωση του Ομίλου...