Μετά το τέλος της αναμέτρησης Φίλιππος Βέροιας - ΑΓΣ Ιωαννίνων ο Δημήτρης Γκίμας καθώς και ο παίκτης του Φιλίππου Στέργιος Μαρκόπουλος μίλησαν στους δημοσιογράφους.
Αναλυτικά τα όσα είπαν :
Δημήτρης Γκίμας : "Κερδίσαμε δίκαια. Βέβαια δεν είμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο. Είμασταν νευρικοί και είχαμε 11 λάθη, τα οποία είναι πάρα πολλά για ένα ημίχρονο. Στην επανάληψη τα λάθη περιορίστηκαν και αμυνθήκαμε καλύτερα. Υπήρχαν βέβαια διαστήματα που παίξαμε πολύ καλό μπάσκετ. Κερδίσαμε, κρατάμε την νίκη και συνεχίζουμε με μοναδικό σκοπό την άνοδο. Επόμενο παιχνίδι στο Αγρίνιο. Δύσκολο παιχνίδι αγωνιστικά αλλά και από γεωγραφικής άποψης. Θα προετοιμαστούμε κατάλληλα άλλωστε η ομάδα τώρα είναι πλήρης και ευελπιστούμε ότι όσο περνάει ο καιρός θα γινόμαστε καλύτεροι."
Στέργιος Μαρκόπουλος : "Δεν μπήκαμε καλά στο παιχνίδι. Στο ημίχρονο όμως η ομάδα σοβαρεύτηκε. Δεν είχαμε περιθώρια για νέα ήττα μέσα στην έδρα μας. Δώσαμε το 100% του εαυτού μας και πήραμε την πολύτιμη νίκη."