Σε κακή μέρα η ομάδα του Μ.Αλέξανδρου Τρικάλων γνώρισε βαριά και απρόσμενη ήττα στο γήπεδο της από την νεοφώτιστη ομάδα της Καρίτσας που είχε σε μεγάλη φόρμα τον Κυπαρίσση που πέτυχε τρία γκολ και έδωσε την νίκη στην ομάδα του και τους τρεις βαθμούς στην έδρα του πρωτοπόρου της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενοι απέδειξαν οτι δεν ήταν τυχαία η νίκη τους την πρώτη αγωνιστική επί του ισχυρού Ηρακλή και μάλιστα με 2-0. Οι γηπεδούχοι φαίνεται οτι υποτίμησαν τους αντιπάλους τους μετά το 0-3 στην Έδεσσα με τον Εδεσσαϊκό και το πλήρωσαν ακριβά.
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-ΑΕ Καρίτσας 0-4
28’, 53’, 82’ Κυπαρίσσης, 88’ Κυρτέγος
Εντυπωσιακό πέρασμα για την ΑΕ Καρίτσας από τα Τρίκαλα Ημαθίας, αφού επικράτησε με το επιβλητικό 4-0.
Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Κυπαρίσσης, που σημείωσε χατ-τρικ (28’, 53’, 82’), ενώ ο Κυρτέγος (88’) ολοκλήρωσε τον θρίαμβο.
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας (Γιώργος Ντάμτσιος): Ρίζος (46’ Αργυρόπουλος), Συμπεθέρης, Κουκουράκης, Πετκάκης (45’ Τερζής), Τσουλχάι, Κιρκιλιανίδης, Ζαχαριουδάκης, Ζωγράφος (46’ Καπετάνος), Βαφειάδης, Ποτουρίδης (60’ Περπερίδης), Παρσόπουλος.
ΑΕ Καρίτσας (Μιχάλης Ζιώγας): Βασιλειάδης, Δαλαμήτρας (88’ Βασιούρης), Γούτσιος, Μπουντογιάννης, Νταντίνης, Τροΐρης, Τσιώμης (89’ Μήτρακας), Μπέης, Κυπαρίσσης (85’ Κωστόπουλος), Κυρτέγος, Ταρασιάδης (75’ Μαυρίδης)
Διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)