Η "Κυρία Τσαγερό", το βιβλίο για παιδιά, της Όλγας Κουτμιρίδου Μεταξά, παρουσιάζεται το Σάββατο στις 12 το μεσημέρι, στο βιβλιοπωλείο «Μαλλιάρης Παιδεία» στη Θεσσαλονίκη. Για το βιβλίο θα μιλήσουν ο εκπαιδευτικός γλωσσολόγος ποντιακής διαλέκτου κ. Γιάννης Αδαμίδης, η εκπαιδευτικός Μάρθα Χονδρουλίδου, ο εκδότης Τάσος Κυριακίδης και η ίδια η συγγραφέας.
Αποστολή του Λυκείου των Ελληνίδων Βέροιας στη...
Μια ομάδα από χορευτές και φίλους του Λυκείου των ...