Με δηλώσεις του στον ραδιοφωνικό σταθμό της Θεσσαλονίκης Metropolis 95,5 ο Δημήτρης Παπαδόπουλος τόνισε ότι έχει έντονα παράπονα από τη διαιτησία στον αγώνα της ομάδας του με τον Ηρακλή.
Αναλυτικά:
«Για μας αυτή η ήττα προήλθε καθαρά από τη διαιτησία. Καθοριστικές ήταν δύο συγκεκριμένες φάσεις του αγώνα στις οποίες υπάρχει αλλοίωση του αποτελέσματος.
Ένα φάουλ του τερματοφύλακα του Ηρακλή στον Κίτσα που δεν δόθηκε και θα έπρεπε να υποδειχθεί δεύτερη κόκκινη κάρτα στον πορτιέρο είναι η πρώτη.
Η δεύτερη είναι το πέναλτι που δόθηκε στον Ηρακλή. Έγινε σουτ, η μπάλα βρήκε το χέρι του Πετκάκη ο οποίος ήταν 1,5 μέτρο έξω από την περιοχή. Ο διαιτητής έδωσε φάουλ και με την παρότρυνση των ανθρώπων του Ηρακλή ρώτησε τον επόπτη ο οποίος είπε πως δεν είχε άποψη. Μετά από λίγα λεπτά ο ρέφερι πήρε την μπάλα και την έβαλε στο πέναλτι.
Θέλω να καταγγείλω την διαιτησία του Σιδερίδη ο οποίος αδίκησε την ομάδα μας».