Σημαντική νίκη πέτυχαν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος εφήβων οι έφηβοι του Φιλίππου στο Κιλκίς. Παρα την απουσία των Μόρα και τσεσμεττζιδη που ακολούθησαν την ανδρική ομάδα οι έφηβοι του Φιλίππου έδειξαν χαρακτήρα και πάθος. Το παιχνιδι ήταν ντέρμπι με τις ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ μέχρι το 30. Στο 4ο δεκάλεπτο οι παίκτες του Μπλατσιωτη πήραν προβάδισμα 5 πόντων το οποίο κατάφεραν να διατηρήσουν μέχρι τέλους.
Τελικό αποτέλεσμα Κιλκίς -Φίλιππος 54-58
Η σύνθεση Φίλιππος Βέροιας (Μπλατσιωτης) : Κοκκινιδης, Καρμάτης 21 (5), Κανακαρης 14, Μπιζακης 11 (2), Χοργκος 10, Κοτσιδης 2, Ζαμπακας, Γεγετσιδης, Λαδόπουλος, Δαμτσιος, Γιάγκος