Τους φιλάθλους του δίπλα για το ματς με τον Εδεσσαϊκό θέλει ο ΑΣ Φίλιππος Αλεξάνδρειας. Με ανακοίνωση του απηύθυνε κάλεσμα στον κόσμο, ώστε να δώσουν το παρών στην αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής.
Αναλυτικά:
«Η δεύτερη αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Γ' Eθνικής κατηγορίας και η ομάδα της πόλης μας υποδέχεται την ομάδα του Εδεσσαϊκού.
Την Κυριακή 8 Οκτωβρίου και ώρα 4:00 το απόγευμα, διοίκηση, προπονητικό team και παίκτες καλούν όλους τους φίλους της ομάδας μας στο γήπεδο μας, το ΔΑΚ Αλεξάνδρειας, να δώσουν το παρών προκειμένου να βοηθήσουν με την παρουσία τους την προσπάθεια των παικτών μας».