Γιορτάστηκε τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου η 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού στο ‘’Αλεξάνδρειο’’ 2ο Γυμνάσιο Βέροιας, με τη συμμετοχή μαθητών και εκπαιδευτικών. Η ημέρα άρχισε στο προαύλιο του σχολείου με την εναλλαγή της μπάλας μεταξύ των μαθητών. Ακολούθησαν στο Γυμναστήριο του Σχολείου αγώνες μπάσκετ, χάντμπολ, βόλεϊ και επίδειξη τεχνικής καράτε. Παράλληλα, στον πολυχώρο του σχολείου έγινε προβολή ντοκιμαντέρ με θέμα την ιδέα του αθλητισμού, χορευτικές εκδηλώσεις και κατασκευή κολάζ, ενώ εντυπωσιακό υπήρξε το ενδιαφέρον των μαθητών και η συμμετοχή τους.
Αποστολή του Λυκείου των Ελληνίδων Βέροιας στη...
Μια ομάδα από χορευτές και φίλους του Λυκείου των ...