Ο προπονητής της Βέροιας Απόστολος Χαραλαμπίδης σε δηλώσεις είπε οτι οι νεαροί παίκτες του μπορούν να προσφέρουν περισσότερα στο μέλλον, ενώ ο αντίπαλος του με τις μεταγραφές που έκανε μπορεί να πρωταγωνιστησει στο νέο πρωτάθλημα.
Αναλυτικά οι δηλώσεις του κ. Χαραλαμπίδη.
«Κάναμε ένα καλό παιχνίδι απέναντι σε μια Δόξα που ήταν ένας αντίπαλος που έδειξε ότι με τις μεταγραφές που έκανε θα πρωταγωνιστήσει. Εμείς παίξαμε καλά αλλά το αρνητικό είναι ότι δεχθήκαμε δύο γκολ χωρίς ο αντίπαλος να μας κάνει άλλες φάσεις. Γενικά είχαμε διάθεση στο παιχνίδι μας, και καλή κυκλοφορία της μπάλας. Σήμερα χθες) δοκιμάσαμε κάποιους νέους παίκτες οι οποίοι φάνηκαν σχετικά ανέτοιμοι. Δεν μπορεί σε μια εβδομάδα να περιμένουμε περισσότερα. Θα τους δώσουμε την δυνατότητα να δουλέψουν στο διάστημα που απομένει μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος και πιστεύω ότι θα βοηθήσουν. Εύχομαι στην Δόξα να πάει καλά και να πραγματοποιήσει τους στόχους της».