Χωρίς να δυσκολευθεί η ομάδα του Φιλίππου πέρασε εύκολα από το Καματερό κερδίζοντας την τοπική ομαδα με 22-26. Οι παίκτες του Τέο Παυλίδη μπορεί να μην έπιασαν σπουδαία απόδοση αλλά είχαν τον έλεγχο και δεν άφησαν να κινδυνεύσει σοβαρά η εστία της ομάδας , και αυτό γιατί είχε σε καλή ήμερα τους τερματοφύλακες που κράτησαν μακριά από το γκολ τους επιθετικούς του Καματερού.
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 2-6, 4-7, 6-10, 8-12, 10-16 (ημχ.), 12-17, 13-20, 15-21, 16-22, 19-25, 22-26
ΓΑΣΚ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Λαδάκης 4, Σκοδριάνος, Καμπουράκης 1, Μελετάκος 8, Ακάλεστος 2, Βαμβακούσης, Πιτερός, Κλεώπας 1, Μιμίκος, Μαγκαφουράκης, Μπούτος 2, Βορρύλας 2, Κουρέτας, Χελιώτης 1, Βλαχοθανάσης.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τεο Παυλίδης): Ευαγγελόπουλος, Ζλατάνος, Ζευγαρόπουλος 3, Τριανταφυλλίδης Α., Σαράφης, Γραμματικόπουλος, Ψωμιάδης, Χαραλαμπίδης, Τριανταφυλλίδης Δ. 7, Σεϊρεκίδης 3, Φιλόσογλου, Κωστακίδης, Αποστολίδης 4, Γρηγοριάδης 4, Κουκουτσίδης, Παπαδόπουλος 5.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 5-7, Πέναλτι: 3/3-3/3
Δηλώσεις του Τέο Παυλίδη.
"Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τα παιδιά και την προσπάθειά τους. Θεωρώ ότι έχουμε ακόμη πολύ δρόμο μπροστά μας για να βελτιωθούμε ακόμη περισσότερο και να παρουσιάσουμε καλύτερη εικόνα από αυτή που δείξαμε σήμερα. Η εικόνα του Φιλίππου ήταν πολύ καλή αλλά μπορούμε και ακόμα καλύτερα".