Το τμήμα καλαθοσφαίρισης του ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας ανακοινώνει την απόκτηση του Στέργιου Μαρκόπουλου. Ο νεαρός, ύψους 1.85, αθλητής έχει γεννηθεί στις 17/7/99, κατάγεται από την Καβάλα και αγωνίζεται στην θέση του point guard. Αναδείχθηκε στην ομάδα του Αστέρα Καβάλας, όντας βασικό στέλεχος της ανδρικής ομάδας στο περσινό πρωτάθλημα της Γ´ Εθνικής κατηγορίας.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Στέργιος είναι πρωτοετής φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.
Με μεγάλη χαρά τον καλωσορίζουμε στην ομάδα μας και εκτός από υγεία, του ευχόμαστε πολλές επιτυχίες τόσο στους μπασκετικούς, όσο και στους ακαδημαϊκούς αγωνιστικούς χώρους.