Σε δηλώσεις του μετά τον φιλικό αγώνα με τα Τρίκαλα ο προπονητής της Βέροιας Απόστολος Χαραλαμπίδης μίλησε για "δέσιμο" της ομάδας παίρνοντας άριστα στην άμυνα. "Υπάρχει καλή συνεργασία και τα παιδιά αφομοιώνουν συνέχεια αυτά που τούς λέω τόνισε ο κ. Χαραλαμπίδης.
Η εμφάνιση μας ήταν πολύ καλή, ενώ δεν κινδυνεύσαμε σοβαρά στον αγώνα. Αμυντικά συνέχισε ο κ. Χαραλαμπίδης ήμασταν άριστοι ενώ βγάλαμε και αρκετές κόντρα επιθέσεις . Είχαμε αρκετές καλές συνεργασίες αλλά δεν μπορέσαμε να φθάσουμε στο γκολ .Πιστεύω πολύ σύντομα να βελτιωθούμε και στο επιθετικό κομμάτι Πάντως κάθε μέρα γινόμαστε καλύτερη ομάδα με παίκτες μέχρι 23 χρονών. Το ευχάριστο όπως είπα είναι ότι αντιλαμβάνονται αυτά που τους ζητάω και αυτό με ικανοποιεί. Μην ξεχνάτε ότι παίξαμε απέναντί σε μία ομάδα όπως ο ΑΟ Τρικάλων αρκετά ενισχυμένη και που έχει βλέψεις για την άνοδο.
Στην συνέχεια ο κ. Χαραλαμπίδης αναφέρθηκε στην συμμετοχή του νεαρού Γάλλου αμυντικού Μεντερίκ Ντεέρ που παρότι δεν είχε ούτε μία προπόνηση με την ομάδα ζήτησε να αγωνιστεί και πήρε 20λεπτά χρόνο συμμετοχής .