Συνεδρίασε χθες το Δ.Σ. της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων της Ημαθίας και ένα από τα θέματά τους ήταν η διοργάνωση της ετήσιας χοροεσπερίδας τους, που θα γίνει και φέτος στη Βέροια. Μόνο που αυτή τη φορά ο σκοπός θα είναι ιερός… Όπως αποφάσισαν τα έσοδα θα διατεθούν αποκλειστικά στην οικογένεια του αείμνηστου συναδέλφου τους Αντώνη Αλιτζανίδη που έφυγε από τη ζωή την ώρα της υπηρεσίας του, αφήνοντας πίσω οικογένεια και παιδιά. Ο άτυχος αστυνομικός ήταν 52 χρονών και υπηρετούσε στο Τμήμα Ασφάλειας Αλεξάνδρειας. Την οικογένειά του λοιπόν, αποφάσισε η Ένωση να στηρίξει οικονομικά, ως τον ελάχιστο φόρο τιμής!
Το υπουργείο Οικονομικών φροντίζει να μην γκρινιάζουν...
Με τα νεύρα, την υπομονή, αλλά και τη νοημοσύνη των...