Ο εθελοντισμός ανέλαβε φέτος δυναμικό ρόλο στο Σέλι, βελτιώνοντας τις συνθήκες και βοηθώντας όπου είναι δυνατόν τις προσπάθειες του δήμου. Μετά την παραδοσιακή βρύση στις «Κρύες Βρύσες», όπου έγινε πολύ καλή δουλειά (σε σημείο οι γείτονες να διοργανώνουν... «εγκαίνια»!), ακολουθούν και άλλες περιοχές και πάρκα που χρήζουν παρέμβασης, με αποκαταστάσεις, διαμορφώσεις και καθαριότητα.
Μακάρι να συνεχιστεί αυτός ο πηγαίος εθελοντισμός και να επεκταθεί και σε άλλα χωριά και γειτονιές των πόλεων.