Εδώ και λίγες μέρες η Βέροια έκανε κρούση για την απόκτηση του Άλμπερτ Ρούσσου. Ο 21χρονος αμυντικός μπορεί να παίξει δεξί στόπερ αμυντικό χαφ και δεξί μπακ. Οι δύο πλευρές τα έχουν βρει σε όλα και δεν αποκλείεται ο παίκτης να ανακοινωθεί από τη Διοίκηση.
Πέρσι αγωνίστηκε στη Σούπερ Λίγκα με την φανέλα του Ηρακλή και έκανε 16 παιχνίδια. Έχει φορέσει τη φανέλα του Διαγόρα του Πανθρακικού ενώ πέρασε και από τα τμήματα υποδομών της Γιουβέντους.