Με τη συμμετοχή 45 εκπαιδευτών και αθλητών, η Ελληνική Ομοσπονδία Τετράθλου διοργάνωσε με επιτυχία από 18 έως 22 Αυγούστου το 26ο Θερινό Εθνικό Σεμινάριο Προπονητικής στη Μεταμόρφωση Χαλκιδικής. Οι προπονήσεις πραγματοποιήθηκαν σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο του κάμπινγκ «Σίθων», ενώ το πρόγραμμα του σεμιναρίου περιλάμβανε πρακτικά και θεωρητικά μαθήματα υπό την τεχνική επίβλεψη του προέδρου της Ομοσπονδίας Grand Μaster Γιαλαμά Παναγιώτη 9 DAN. Οι συμμετέχοντες για πέντε ημέρες συνδύασαν τον υγιή αθλητισμό με καλοκαιρινή απόδραση και αναψυχή.
Ο Α.Σ. Τέτραθλον συμμετείχε στο σεμινάριο με τον εκπαιδευτή του Δημητριάδη Παναγιώτη και τρεις ακόμη αθλητές: τον Πλουμπίδη Βασίλειο, την Μπάμπου Ελένη και τον Γιούρο Λουκά. Οι τέσσερίς τους έλαβαν μέρος στις εξετάσεις DAN που διεξήχθησαν την τελευταία ημέρα του σεμιναρίου, μπροστά σε επιτροπή υψηλόβαθμων της Ελληνικής Ομοσπονδίας Τετράθλου. Μετά από απαιτητική δοκιμασία, Μπάμπου Ελένη και Γιούρος Λουκάς έλαβαν τον βαθμό της Μαύρης Ζώνης 1 DAN, ο Πλουμπίδης Βασίλειος ανέβηκε στη σχετική βαθμίδα λαμβάνοντας το 2ο DAN του, ενώ ο δάσκαλός τους Δημητριάδης Παναγιώτης κατέχει πλέον το 5ο DAN, μετά από 23 χρόνια παρουσίας, αφοσίωσης και σκληρού αγώνα στον χώρο του ελληνικού και διεθνούς TAEKWON-DO I.T.F.