Παραδοσιακά όργανα, μουσικές και χοροί ξεσήκωσαν το βράδυ της Τετάρτης τη Βέροια, στην έναρξη του Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών που διοργανώνει για δεύτερη χρονιά ο Δήμος Βέροιας με τοπικούς συλλόγους. Η συγκέντρωση των χορευτικών τμημάτων έγινε στην Πλατεία Ωρολογίου και ακολούθησε παρέλαση μέχρι την Πλατεία Δημαρχείου, όπου δόθηκε πανηγυρικά το σήμα της έναρξης. Αξιοσημείωτη και η παρουσία των δεκάδων εθελοντών για τη διευκόλυνση χορευτών, θεατών και επισκεπτών. Οι εκδηλώσεις συνεχίζονται σήμερα και αύριο και ολοκληρώνονται την Κυριακή.
Από τη Γη ως τον ουρανό: μαθαίνω, σκέφτομαι, ζω...». ...
Η Καλοκαιρινή Εκστρατεία Ανάγνωσης και ...