Με κοινή αγάπη τους τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκαν το βράδυ της Τρίτης στα Σκόπια Ηλίας Λαζός και Αντώνης Λαφάρας. Εκεί διεξήχθη ο τελικός του ευρωπαϊκού σούπερ καπ, κι οι δυο επιχειρηματίες της Ημαθίας ήταν παρόντες στον αγώνα ανάμεσα σε 50 ακόμη άτομα του συνδέσμου Μάντσεστερ Θεσσαλονίκης, στον οποίο μάλιστα ο Ηλίας Λαζός τυγχάνει αντιπρόεδρος. Στην αποστολή γνωστοί δημοσιογράφοι και ποδοσφαιριστές, όπως ο Γιώργος Τραπεζανίδης, ο Μίλτος Σαμπάνης κ.ά.
Μοναδικός ικανοποιημένος της αποστολής ίσως ο Αντώνης Λαφάρας, ο οποίος αν και φίλος της Μάντσεστερ είναι και οπαδός της Ρεάλ Μαδρίτης (νίκησε 2-1) λόγω Ρονάλντο!