Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε η αγωνιστική σεζόν του στίβου για την Γ.Ε. Νάουσας. Οι αθλητές-τριες του συλλόγου συμμετείχαν στους πανελλήνιους αγώνες στίβου Νέων Ανδρών -Γυναικών που έγιναν στη Λάρισα το Σαββατοκύριακο 29-30 Ιουλίου. Μεγάλοι πρωταγωνιστές των αγώνων η Σοφία Καϊσίδου που κατέκτησε δύο μετάλλια ήταν 1η στη Σφαιροβολία και 3η στη Δισκοβολία και η Ιωάννα Ιωάννου που με επίδοση 5.93 ήταν 2η στο Μήκος. Η Γ.Ε. Νάουσας κατέκτησε την 16η θέση στη γενική βαθμολογία του Πανελληνίου πρωταθλήματος συμμετέχοντας στους αγώνες με 5 αθλητές και 5 αθλήτριες ,φέρνοντας τα παρακάτω αποτελέσματα:
Καϊσίδου Σοφία: 1η στη Σφαιροβολία με 13.69μ. και 3η στη Δισκοβολία με 42.07μ.
Ιωάννου Ιωάννα : 2η στο Μήκος με 5.93
Εξηντάρας Γιώργος : 5ος στο Ύψος με 1.89
Δραγουμάνου Βάσω: 9η στη Δισκοβολία με 31.73μ. και 11η στη Σφαιροβολία με 10.75μ.
Λογδανίδης Κώστας: 9ος στον Ακοντισμό με 56.84μ.
Μπόλας Βασίλης: 10ος στον Ακοντισμό με 51.40μ.
Ιωάννου Πηνελόπη : 16η στο Τριπλούν με 11.25
Λογδανίδου Ίλζε : 16η στο Μήκος με 5.07
Φειδάντσης Βασίλης: 16ος στο Τριπλούν με 13.35
Πίπιλας Κων/νος: 21ος στο Τριπλούν με 13.14
Συνάντηση Ελλάδα-Κύπρος
Άλλος ένας αθλητής της Γ.Ε. Νάουσας, ο Βασίλης Φειδάντσης, θα συμμετέχει με την εθνική ομάδα Παίδων στη διεθνή συνάντηση Ελλάδας - Κύπρου στο αγώνισμα του Τριπλούν. Οι αγώνες θα γίνουν στη Σπάρτη στις 2-3/8.