Κάτοικος Βέροιας θα είναι για τη νέα σεζόν ο 23χρονος αμυντικός.
Την απόκτηση του πρώην ποδοσφαιριστή του Κισσαμικού, Νικηφόρου Τσοντάκη, ανακοίνωσε η ομάδα της Ημαθίας. Ο 23χρονος αμυντικός με τους Χανιώτες πραγματοποίησε 21 συμμετοχές την περασμένη σεζόν, ενώ ξεκίνησε την επαγγελματική του καριέρα από τον Πλατανιά.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Η Π.Α.Ε. ΒΕΡΟΙΑ ανακοινώνει την απόκτηση του Νικηφόρου Τσοντάκη. Ο νεαρός αμυντικός (γεννήθηκε στις 12/04/1994) υπέγραψε μονοετές συμβόλαιο συνεργασίας με τη «Βασίλισσα του Βορρά».
Ο 23χρονος ποδοσφαιριστής αγωνίστηκε την προηγούμενη σεζόν στο πρωτάθλημα της Football League με τη φανέλα τoy Κισσαμικού (21 συμμετοχές), ενώ επαγγελματικά ξεκίνησε την καριέρα του από την ομάδα του Πλατανιά».