Επικυρώθηκε με υπογραφές η συμφωνία του Μπάμπη Δαμιανάκη με τη Βέροια. Ο 22χρονος αμυντικός αγωνιζόταν φέτος στον ΑΟ Χανιά, ως δανεικός από την ΑΕΛ, από την οποία έμεινε ελεύθερος. Η συμφωνία του με τη «Βασίλισσα» ανακοινώθηκε προ ημερών, με τον παίκτη να φτάνει την Τρίτη (25/7) στη Βέροια για τα τυπικά της μεταγραφής, αλλά και για να ενσωματωθεί στην προετοιμασία.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Η Π.Α.Ε. ΒΕΡΟΙΑ ανακοινώνει την απόκτηση του Χαράλαμπου Δαμιανάκη. Ο νεαρός αμυντικός (γεννήθηκε στις 14/04/1995) υπέγραψε μονοετές συμβόλαιο συνεργασίας με τη «Βασίλισσα του Βορρά».
Ο 22χρονος ποδοσφαιριστής αγωνίστηκε την προηγούμενη σεζόν στο πρωτάθλημα της Football League με τη φανέλα των Χανίων (30 συμμετοχές), ενώ επαγγελματικά ξεκίνησε την καριέρα του από την ομάδα του ΟΦΗ (13 συμμετοχές στη Super League)».