Στον 2ο αγώνα ορεινής ποδηλασίας στο Μηλοχώρι Εορδαίας συμμετείχαν την περασμένη Κυριακή οι αδελφοί Παρίζα, σε μια πολύ δύσκολη διαδρομή και αρκετά δύσβατη 43 χιλιομέτρων, όπου τα πρώτα 24 ήταν ανηφορικά. Ο Βαγγέλης τερμάτισε στην 4η θέση της κατηγορίας 50+, με χρόνο 3 ώρες 18 λεπτά, και ο Κώστας στην 5η θέση με χρόνο 3 ώρες 19 λεπτά.
Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο τελικός πίνακας των μεταλλίων - Η...
Ολοκληρώθηκαν οι 33οι Ολυμπιακοί αγώνες στο Παρίσι. Ο...