Με το συμβολικό ποσό του ενός ευρώ δίνει τις μετοχές του ο πρόεδρος του Ηρακλή, Σπύρος Παπαθανασάκης. Αποφασισμένος να αποχωρήσει οριστικά από τα διοικητικά του «γηραιού» δήλωσε ο Σπύρος Παπαθανασάκης στον ραδιοφωνικό σταθμό «Metropolis 95.5»,.
Αναλυτικά:
«Παραχωρώ τις μετοχές μου με το συμβολικό ποσό του ενός ευρώ και αποχωρώ. Αυτοί που θα πάρουν την ομάδα θα πρέπει να το κάνουν εντός μίας εβδομάδας αλλιώς ο Ηρακλής θα χάσει τις προθεσμίες για τη Football League και θα αγωνιστεί στη Γ’ Εθνική» είπε ο κ. Παπαθανασάκης.