Ένας ακόμη παίκτης της Βέροιας μετακομίζει στην ομάδα του Άρη.Πρόκειται για τον κεντρικό αμυντικό Σιρίλ Καλί.
Τον πρόεδρο του Άρη, Θεόδωρο Καρυπίδη φαίνεται πως περιμένει για να υπογράψει ο Σιρίλ Καλί στον Άρη, σύμφωνα με τα όσα είπε ο ίδιος στο Metropolis 95.5.
Ο Γάλλος αμυντικός δείχνει πως θέλει να αγωνιστεί για την ομάδα του Άρη, αλλά περιμένει επίσημη πρόταση από την ομάδα για να πάρει την τελική απόφαση.
Αναλυτικά όσα είπε ο Σιρίλ Καλί :
Για τον Άρη:
«Περιμένω να έχω τα πράγματα μπροστά μου. Μιλήσαμε στο κινητό μόνο. Μου είπαν ότι με θέλουν. Εμένα μου αρέσει ο Άρης σαν ομάδα, πάντα ήθελα να παίξω εκεί. Τώρα θα δούμε. Είναι μεγάλη ομάδα ο Άρης».
Για τον Θεόδωρο Καρυπίδη:
«Δεν έχουμε πρόβλημα. Εκείνος ξέρει εμένα και εγώ εκείνον. Μίλησα μαζί του».
Για το πότε θα υπάρχει κάτι τελικό:
«Το θέμα πότε θα θέλει εκείνος».
Για το τι μπορεί να δώσει στον Άρη:
«Θα δώσω τα πάντα όπως κάνω σε κάθε ομάδα που αγωνίζομαι».