43 χρόνια συμπληρώθηκαν από την τουρκική εισβολή στην Κύπρο (1974) και ο Δήμος Βέροιας τίμησε πεσόντες και αγνοούμενους κατά την κατοχή της Κύπρου, στο πλαίσιο των πανελλαδικών εκδηλώσεων μνήμης. Στις 11:30 το πρωί της Πέμπτης στον ηρώο πεσόντων της πλατείας Ωρολογίου τελέσθηκε επιμνημόσυνη δέηση και έγινε κατάθεση στεφάνου από τοπικές αρχές και συλλόγους. Η εκδήλωση έκλεισε με ενός λεπτού σιγή και τον Εθνικό Ύμνο από άγημα της Ι Μεραρχίας Πεζικού.
Έφυγε από τη ζωή η Φανή Μωυσίδου σε ηλικία 88 ετών
Έφυγε από τη ζωή και κηδεύεται την Τετάρτη 31 Ιουλίου 2024...