Την έναρξη συνεργασίας με την αθλήτρια Δήμητρα Μπατζαρακούδη ανακοινώνει ο Φίλιππος. Η Δήμητρα κατάγεται απο τα Γιαννιτσά, είναι γεννημένη στις 11/3/1994 και έχει ύψος 1,66μ. Αγωνίζεται στη θέση του εξτρέμ, έχει αγωνιστεί στον Μ. Αλέξανδρο Γιαννιτσών, στους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης και στον ΠΑΟΚ με τον οποίο κατέκτησε το Κύπελλο Ελλάδος την αγωνιστική περίοδο 2015-2016. Επίσης έχει συμμετοχές με την Εθνική ομάδα Κ19 καθώς και με την Εθνική Γυναικών.
Σε πρώτη της δήλωση ως παίκτρια του Φιλίππου δήλωσε:
''Είμαι πολύ χαρούμενη που ήρθα στη μεγάλη οικογένεια του Φιλίππου! Έχουμε θέσει τους στόχους μας για τη νέα χρονιά και με πολλή δουλειά πιστεύω πως θα τους πετύχουμε!''