Ανανέωση και παραμονή του αρχηγού της Βαγγέλη Αβραμόπουλου, αλλά και των Αποστόλη Λίτσι και Δήμου Πέτκου στην Α.Ε. Αλεξάνδρειας.
Έτσι φαίνεται πλέον ότι ξεκινάει η ενίσχυση της ομάδας αφού σύμφωνα με όσα συμβαίνουν η ΑΕ Αλεξάνδρειας θα αγωνίζεται στη Γ' Εθνική την προσεχή περίοδο αφού τα βρήκαν σε όλα οι πρόεδροι της Αλεξάνδρειας και του Διαγόρα Σεβαστής (θα δοθεί το ΑΦΜ), δεδομένου ότι η ομάδα της Πιερίας αποχωρεί από το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Αναμένεται όμως απόφαση από την ΕΠΟ.