Στα θέματα της λειτουργίας μονάδας χημειοθεραπείας και μονάδας αυξημένης φροντίδας για βαριά περιστατικά αναφέρθηκε ο δημοτικός σύμβουλος Χρήστος Κούτρας. Ο διευθυντής της παθολογικής του νοσοκομείου Βέροιας τόνισε ότι με την πρώτη δομή οι καρκινοπαθείς δεν θα χρειάζεται να μετακινούνται στη Θεσσαλονίκη, ενώ η δεύτερη, που η πρόταση είναι να φιλοξενηθεί στον χώρο των παλιών χειρουργείων, θα σώσει ανθρώπινες ζωές. Τέλος ο κ. Κούτρας ενημέρωσε για την προσπάθεια απόκτησης εκπαιδευτικού ρόλου από την παθολογική κλινική του νοσοκομείου, με τη φιλοξενία και εκπαίδευση φοιτητών τελευταίου έτους ιατρικών σχολών.
Συγχαρητήρια επιστολή του Εμπορικού Συλλόγου Βέροιας
Η Πρόεδρος και τα μέλη της Διοίκησης του Εμπορικού...