Τρίτος στην τελική βαθμολογία του πανελληνίου πρωταθλήματος motocross 2017 αναδείχθηκε ο Βεροιώτης Κώστας Γκόσκινος στην κατηγορία open, με 7 αγώνες. Με σωστή δουλειά αλλά και τους κατάλληλους ανθρώπους δίπλα του, φέτος, έριξε όλο το βάρος της προσοχής του, στις προπονήσεις του motocross αφήνοντας για λίγο το enduro.
Aν και ούτε ο ίδιος πίστευε πως θα καταφέρει να σηκώσει τόσο ψηλά τον πήχη, ένας άνθρωπος με τεράστια εμπειρία από τον χώρο του μοτοκρος, του άλλαξε τη γνώμη και τον οδήγησε με σκληρή δουλειά και πολλές ώρες προπόνησης στην κατάκτηση του ονείρου του.
Ο ίδιος μέσα από προσωπική ανάρτηση στον λογαριασμό του στο facebook, ευχαριστεί τους ανθρώπους που στάθηκαν δίπλα του, τους συνεργάτες, φίλους και φυσικά την σύζογο και τα παιδιά του, ενώ ανανέωσε το ραντεβού του στις πίστες για του χρόνου.
Συγχαρητήρια και ευχόμαστε να συνεχίσει η πορεία του το ίδιο ανοδικά!