Στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου ανέβηκε στην τελική φάση του πρωταθλήματος Ρυθμικής Γυμναστικής Παγκορασίδων Α και Β χρονιάς Βορείου Ελλάδος η μικρή ταλαντούχα Ελευθερία Μιχαηλίδου του Φιλίππου. Μία διάκριση που είχε πολλά χρόνια να χαρεί το φίλαθλο κοινό της ρυθμικής στη Βέροια!
Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό κλειστό γυμναστήριο Νέας Ιωνίας στον Βόλο στις 24-26 Ιουνίου. Συγκεκριμένα η ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ήταν 1η στο σύνθετο ατομικό στην ηλικία της (παγκορασίδα Α Χρονιάς) με 38,950 βαθμούς παίρνοντας το χρυσό μετάλλιο, 1η στο στεφάνι , 2η στο πρόγραμμα χωρίς όργανο, 2η στην μπάλα και 4η στο σχοινάκι.
Η Ντόκα Ιωάννα, επίσης παγκορασίδα 1ης χρονιάς, φανερά βελτιωμένη σε όλα τα όργανα από τον προηγούμενο αγώνα, κατάφερε να καταλάβει την 7η Θέση στο πρόγραμμα με μπάλα κάτι αρκετά δύσκολο λόγω του εξαιρετικά μεγάλου ανταγωνισμού!
Οι αθλήτριες Ντόκα Ελένη, Δοξοπούλου Μελίνα και Στήθου Ελένη Άννα (παγκορασίδες Α χρονιάς επίσης) πολύ πιο σταθερές στα όργανα από τον προηγούμενο αγώνα και έχοντας μια πολύ καλή παρουσία στο πρόγραμμα χωρίς όργανο έδωσαν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον!