Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκεται ο σχεδιασμός της Βέροιας για τη νέα χρονιά, με τη διοίκηση να προχωρά στην οργάνωση σε μια σειρά από ζητήματα. Ένα από αυτά είναι το βασικό στάδιο της προετοιμασίας, με τη «Βασίλισσα» να κλείνει αθλητικό κέντρο στην Κουτσούφλιανη, όπως και πέρυσι.
Οι ακριβείς ημερομηνίες θα ανακοινωθούν τις προσεχείς ημέρες, ενώ αναμένεται να γίνει την ερχόμενη Δευτέρα συνέντευξη τύπου και να γίνει η επίσημη παρουσίαση του Απόστολου Χαραλαμπίδη στα γραφεία της ΠΑΕ στο τοπικό τύπο.
Όσον αφορά το ρόστερ, γίνονται επαφές με νεαρούς παίκτες για να το στελεχώσουν, και σύμφωνα με πληροφορίες έχουν ήδη κλείσει παίκτες για όλες τις θέσεις απλά αναμένονται κάποιες λεπτομέρειες ακόμη.