Στη γυναικεία ομάδα χαντ-μπολ του ΠΑΟΚ θα συνεχίσει φέτος ο Ημαθιώτης Χρήστος Τζουβάρας, επί πολλά χρόνια προπονητής γυναικείων εθνικών ομάδων, του Φιλίππου, του Ζαφειράκη και του Αερωπού Έδεσσας.
Στις πρώτες του δηλώσεις ο Βεροιώτης κόουτς δήλωσε ενθουσιασμένος που αναλαμβάνει τον ΠΑΟΚ. "Η ομάδα πάντα πηγαίνει για τίτλους, το ίδιο θα κάνουμε και φέτος. Θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε και τους δύο εγχώριους τίτλους. Έχουμε απέναντί μας έναν πολύ δυνατό αντίπαλο, τη Νέα Ιωνία και θα επιχειρήσουμε να σπάσουμε το σερί της. Επιθυμία μας πέρα από το κυνήγι των τίτλων είναι να παίξουμε όμορφο χάντμπολ και να προσελκύσουμε τον κόσμο στο γήπεδο", τόνισε.