Στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων προκρίθηκε ο Κώστας Κουτσούκης του Φιλίππου, μετά το 47΄11΄΄ (όριο 47΄15΄΄) που πέτυχε σήμερα Σάββατο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών που γίνεται στην Πάτρα, όπου κατέλαβε τη 2η θέση στα 400 μέτρα. Ο αθλητής του Νίκου Κελεπούρη θα μεταβεί στην Πολωνία 20-24 Ιουλίου.
Θυμίζουμε ότι άλλη μια αθλήτρια του Νίκου Κελεπούρη έχει προκριθεί αυτή τη φορά στο πανευρωπαϊκό νεανίδων της Ιταλίας. Πρόκειται για τη βαδίστρια Δήμητρα Μποχώρη
Σε δήλωσή του ο Κώστας Κουτσούκης σημείωσε: "Ασχολούμαι με το στίβο τα τελευταία τρία χρόνια. Για μένα αυτό ήταν μόνο η αρχή, αφού θεωρώ πως μπορώ να κατέβω ακόμη παρακάτω. Είμαι χαρούμενος που έπιασα το όριο για το Μπίντγκοζ της Πολωνίας."