Πρόγραμμα σχολής γονέων με θέμα "Επικοινωνία στην οικογένεια" πραγματοποιήθηκε από το Κέντρο Πρόληψης ΄Πρόσβαση΄ τον Απρίλιο και τον Μάιο στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Μακροχωρίου. Ο σύλλογος γονέων και το σχολείο ευχαριστούν το κέντρο πρόληψης και την υπεύθυνη τού προγράμματος ψυχολόγο Φανή Μπασιούρη καθώς και τους γονείς για τη συμμετοχή τους.
Θερμό χειροκρότημα για το τμήμα λαογραφίας της Κ.Ε.Π.Α...
Στο 8ο διεθνές φεστιβάλ παραδοσιακού χορού «XIII Art Festival»...